Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Godine Banimi 5

Objekti i propozuar, ngrihet në dy kate.Ai ka një shtrirje gjatësore nga veriu në jug të pronës dhe të gjitha dritaret i ka të orientuar nga perëndimi. Objekti është vendosur në skajin lindor të pronës duke lënë të gjithë panoramën përpara tij. Hyrja për në vilë bëhet nga jugu nëpërmjet një rruge të brendshme të ndërtuar nga porositësi.Në katin përdhe ndodhen ambjentet e ditës, salla e ngrënies, kuzhina si dhe ambjentet ndihmëse si depo dhe garazhi. Në katin e parë të godinës janë vendosur ambjentet e natës me katër dhoma gjumi, ndër këto dy dhoma matrimoniale dhe dy dhoma fëmijësh, një studio, depo dhe dy nyje sanitare.Sipas dëshirës së porositësit, vila ka stilin e një vile toskane.Vila do të ndërtohet me gurë të punuar dhe mbulesa e saj do te bëhet me çati me tjegulla.

Date:
Category:
VENDI

PEZË

FAZA

NDËRTUAR

VITI

2006

Tags:
sq