Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Vila 4

Ndërtesa e projektuar do te ndodhet në zonën e Lezhës, ne fshatin Domgjon. Sheshi i ndertimit eshte  truall privat prej 310 m2. Ndërtesa është e zhvilluar në 2 kate. Hyrja është në katin përdhes ku ndodhen: sallon me oxhak, kuzhinë, dhomë ngrënie, tualet dhe dhomë gjumi. Përmes një shkalle të vendosur në holl mund të arrini në katin e sipërm ku ka 3 dhoma gjumi me 2 tualete.

Për sa i përket volumit, ai trajtohet me një stil organik me qëllim respektimin e mjedisit përreth dhe përzihet me terrenin dhe bimësinë e zonës që ka vlerë dhe ofron një panoramë të rrallë që mund të shihet nga rruga nacionale.

Date:
Category:
VENDI

DOMGJON, LEZHË

FAZA

PROJEKT IDE

VITI

2018

Tags:
sq